Göbeklitepe, Şanlıurfa, Harran ve Soğmatar Turu

1. Gün İstanbul - Şanlıurfa - Balıklı Göl

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı iç hatlar terminali Mado Kafe önünde saat 11:00’de buluşuyoruz. Anadolujet Hava Yolları TK 7316 sefer sayılı 12:30 uçuşu ile Şanlıurfa’ya hareket. Yaklaşık 1 saat 45 dk sürecek yolculuğumuzun ardından saat 14.15’de Şanlıurfa Havalimanına varış. Havalimanından aracımıza binip şehir merkezine gidiyoruz. Öncelikle Balıklı Göle ulaşacağız. Rızvaniye Camii revakında, balıklı göl ve Hz. İbrahim öyküsünü dinledikten sonra, duvarında “Ey Ateş! İbrahim Üzerine Serin ve Selamet ol” ayetinin yer aldığı Halil-ur Rahman Camii’nin önünden göldeki balıkların fotoğrafını çekip, daha sonra, Hz. İbrahim’in doğduğu Mevlid-i Halil Mağarası‘nı gördükten sonra Sipahi pazarında rengarenk dokumalarla karşılaşacağız ve hemen bitişiğinde Behram Paşa tarafından yaptırılan tarihi Gümrük Hanı‘nda yüzlerce yıllık çınar ağaçlarının gölgesinde otantik ortamda mırra ve çay içeceğiz. Dileyen misafirlerimize kente özgü hediyelik eşyaları almak için serbest zaman sunulacak. Serbest zamanın ardından şehir merkezindeki otelimize yerleşiyoruz, akşam yemeğimizi otelimizde  alıyoruz. 

2. Gün Şanlıurfa - Harran - Şuayb Şehri - Soğmatar Tarihi Kenti

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Harran' a doğru hareket. Yolların kesiştiği yer anlamına gelen adı beş bin yıldan beri değişmeyen Harran' da geziye başlıyoruz. Dört buçuk kilometre uzunluğundaki sur duvarının ayakta duran Halep kapısı bizi karşılıyor. Rengarenk giysiler içinde yerel kıyafetli güler yüzlü insanlarıyla yaşayan müze görünümündeki Harran' ın konik kubbeli evlerini geziyoruz. Harran höyüğünün yanından geçip Harran Ulu Camii' nin heybetiyle büyüleniyoruz. Daha sonra, Sabilerin tapınağı üzerine inşa edildiği antik yazarlar tarafından söylenen İç Kale' yi (Kale-Saray) görüyoruz. Burada yemek molası veriyor ve Harran Evleri yakınında yerel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Harran' dan ayrılmadan önce mırra ve çay içmeyi ihmal etmiyoruz. Sonrasında sırasıyla Bazda Mağarası' nı ve Han El-Ba'rür Kervansarayı' nı ziyaret ediyoruz. Şuayb Peygamber' in yaşadığı Şuayb Şehri ve Tarihi Kenti' ni ziyaret ediyoruz. Devamında Soğmatar Tarihi Kenti' ne geçiyoruz. Buradaki "kült" yerinde Ay Tanrısı Sin' e tapınılan Pognon Mağarası' nın yanı sıra, yamaçlarında yer alan tanrı kabartmalarının ve zemine kazılmış yazıtların olduğu Kutsal Tepe ile altı adet kare ve yuvarlak planlı anıt mezar, iç kale ve ana kayaya oyulmuş çok sayıda kaya mezarı bulunuyor. Soğmatar Tarihi Kenti'ni ziyaretimiz ardından Şanlıurfa' ya hareket ediyoruz ve doğrudan otelimize geçiyoruz. Biraz dinlenmenin ardından sıra gecesi eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

3. Gün Şanlıurfa - Göbeklitepe - İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından erkenden aracımız ile hareket ediyoruz. Dünyanın ilk tapınağı ve onun 12 bin yıl öncesinden gelen gizemini ve bizlere sunduğu tüm güzelliği hissetmek için günün ilk ışıklarıyla Göbeklitepe’de oluyoruz. Dünyanın bilinen en eski anıtı olan GÖBEKLİTEPE ziyaretimizde, günümüzden yaklaşık 12 bin yıl öncesine bir zaman yolculuğu gerçekleştiriyoruz. İnsanoğlunun yaptığı ilk tapınakları ve bu devasa kült alanını hep birlikte inceliyoruz.  Göbeklitepe’de gerçekleştirdiğimiz gezimizin ardından bu özel, özel olduğu kadar önemli alanı fotoğraflıyoruz. Ziyaretimizin bitişiyle Şanlıurfa Havalimanına doğru hareket ediyor ve Anadolujet Hava Yolları TK 7317 sefer sayılı 13:50 uçuşu ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat 45 dakika sürecek uçuşumuz ile saat 15:40’ta İstanbul’a varıyoruz.

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler:

 • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı / Şanlıurfa , gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Şanlıurfa Hilton Otelde 2 gece kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama
 • Halfeti'de Tekne Gezisi
 • Gezi boyunca konforlu araç ile ulaşım
 • Otantik Manici Otelde özel müzik grubu eşliğinde Sıra Gecesi 
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Tur Kitapçığı ve bilgi notları

Fiyata Dâhil Olmayanlar:

 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
 • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Tur esnasında mola verildiği sırada alınan içecekler
 • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Sigorta ile ilgili not:

Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 80’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dâhil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı,

gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 39 TL olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.

•             Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelinmesi rica olunur.Notlar:

•            Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur katılım sözleşmesi” imzalanması         gerekmektedir.

•             Mücbir sebepler dışında “Tur katılım sözleşmesi”nde yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.

•             Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. Turumuz en az 15 yetişkin misafirin katılımı ile gerçekleşir.

•             Araçlarımızda koltuk numarası özel bir sağlık problemi olmadıkça kayıt sırasına göre verilmektedir.

•             Acentemiz zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

•             Tüm turlarımızda kokartlı profesyonel turist rehberi yer almaktadır.

DEPARTURE DATE
Please select a date
PARTICIPANTS
Select number of participants.

RESERVATION DETAILS

Fill participant details

whatsapp